Chat

Kétfajta csetet különböztetünk meg:
- külső chat (böngészőben futtatható, vagy külön program által használható)
- belső chatfelület (erepublikon belüli)


 

Belső (erepes) csetfelület

Az erepen jobb oldalt alul a kezdők számára 6 hónapon keresztül egyedi chat látható, ahol az erepublik mentorprogramában résztvevőkkel tud élőben kommunikálni (írni).

 
 
 

Azt tudni kell, hogy az itt látható mentorok és ez a mentorprogram nem azonos az Oktatási Minisztérium által működtetett mentorprogrammal, tehát teljesen mentes a kormánytól. /volt egy toborzó cikk ehhez az erepes csetes mentorprogramhoz/

Megjelent viszont 2345. erepublik napon egy újabb chatfelület, ahol századtagok kommunikálhatnak egymással.Tehát egy századchat, ez is jobb alsó részben van, csak kicsit nagyobb helyet foglal:


Van lehetőség lekicsinyíteni, vagy akár külön ablakban használni ezt a csetet. Beállíthatunk különféle betűszíneket, sőt időbélyegzőt is. írhatunk privát üzenetet is annak, aki online van (rá kell ehhez kattintani a megfelelő névre) A századtagoknak könnyen donatelhetünk (küldhetünk bármit, ha akarunk.

Azt tudni kell, hogy a századcsetet aktiválni kell, ezt a századparancsnok tudja megtenni. Ha benne vagy egy században, és nem látod a századcsetet, akkor írj a századparancsnoknak (bár a nagyobb századoknak biztos mindnek aktiválva van)

Külső, böngészőben futtatható chat

Gyere fel csetre  és vegyél részt a közösség életében.
 
Mivel a játéknak nincs saját chatje, ezért a csetszobáink a rizon szerverein érhetőek el. Itt tudod elérni
Itt belépéskor a ’Nickhez’ írjátok be eRepublikon használt neveteket.
Ez a közösségi találkozóhely is, itt lehet a legfrissebb az országot érintő eseményekről hallani.

A csetre járás nagyon fontos és ajánlatos hiszen így sokkal gyorsabban kaptok választ a kérdéseitekre és egyszerűbb a kapcsolattartás és ami a legfontosabb gyorsabb illeszkedtek be az eMagyar közösségbe.
 
 
Regisztráció a chatre:

A chathasználat legkézenfekvőbb módja a böngészős felületű chat, azaz amit külön chat kliens nélkül egyszerűen a böngésződből érsz el. Ehhez találtok itt egy részletesebb leírást.

1. A chat böngészőből való megnyitása. Ehhez csak a www.mibbit.com címet kell beírnod a böngészőbe, mely a mibbit chatoldalára navigál.
2. Az alkalmazás elindítása. Ehhez a "Launch App" felíratra kell kattintani.
 
 
3. A chat indítása után lehetőségünk van megadni nevünk és a kívánt szoba nevét, ahova beakarunk lépni.
Elsőként a szerver listából kell kiválasztanunk a "rizon" szervert, a legördülősáv segítségével.
Ezután megadjuk nevünket, mégpedig az eRepublikos nevünk (ha valamilyen okból a név foglalt, akkor más nevet kell választanunk). . Mindezt a "Nick" rublikában. Ugyanitt a "Channel" mezőben adjuk meg a kívánt szoba nevét. Ezt mindig "#" jellel kell kezdeni.
 
 
Ezután a "Connect" gombra kattintva csatlakozunk a szobához. Ha már fenntvagyunk chaten és egy további szobába akarunk belépni, akkor csak beírjuk a következő parancsot. Például: /join #erephu és nyomunk egy Entert, de lehet rövidebben is: /j #szocmin
 Mindezt ugyanoda kell beírni (más parancsok esetén is), ahova amúgy beszélgetéseidet írnád.
A webes felületen lehetőségünk van regisztrálni magunkat, amivel számos hasznos eszközzel élhetünk. A weblap jobb felső sarkában láthatunk egy "Login" és egy "Create an account" gombot.
 
 
"Create an account" gombbal lehetőségünk van regisztrálni magunkat, majd a későbbiekben az itt látható "Login" gombbal tudunk bejelentkezni.
 
Miután bejelentkezünk az alábbi lehetőségeket láthatjuk:
 
"Channels" gombra kattintva lehetőségünk van, hogy megadjunk olyan szobákat, amelyhez mindig automatikusan (ha be vagyunk jelentkezve) csatlakozzunk. A server-het az irc.rizon.net-et kell megadni. Channels-hez a kívánt szobákat "#"-tel kezdve és vesszővel elválasztva. Amennyiben jelszavas a szoba egy szóközzel utána csak beírjuk a jelszót. Az Auto connect négyzetet kipipáljuk és ezután már csak a Save changes-re kattintunk. 
 
A Nick regisztrációja:
Bár fura lehet, hogy a chaten használt nevet külön be kell regisztrálni függetlenül attól, hogy a fentieket megcsináltuk, de elég fontos lépés. Így ugyanis más nem léphet be a te neveddel, nem élhet azzal vissza. Bizonyos szobákba csak regisztrált névvel lehet belépni és bizonyos státuszokat (pl operátor) szintén csak ilyen nevekre lehet kapni. Az összes parancsot ugyanoda kell beírni, mint a fenti /join #erephu példánál láttuk.
1. parancs: /msg Nickserv register jelszó e-mailcím
Ezzel azt a nevet regisztrálod be, amelyikkel éppen be vagy lépve. Fontos, hogy működő e-mail címet adj meg, mert kapni fogsz egy megerősítő e-mailt.
2. parancs: /msg Nickserv confirm kód
A kódot a megerősítő e-mailben kapod meg.
Ezzel regisztráltad a nick neved. Ezután amikor fellépsz csetre a következő parancsot kell mindig beírnod, hogy azonosítsd magad:
/msg Nickserv identify jelszó
A jelszó az, amit regisztrációkor adtál meg az 1. parancsnál. Lehetőséged van beállítani, hogy ne kelljen minden belépésnél azonosítanod magad, hanem ez automatikusan megtörténjen.
Az "Account" gombra kattintva tudod ezt megtenni.
Server-hez itt is az irc.rizon.net-et kell megadni. Nickhez a regisztrált neved, jelszóhoz a fenti jelszót. Az Auth Method a NickServ legyen. Ezután már csak a Save Changes-re kell kattintanod és kész is vagy.
 

 

Ha inkább chatprogram érdekelne a böngészős chat helyett, akkor ajánlom a nettalkot.


Figyelem! 90 napig ha nem használod a beregisztrált nickedet, akkor automatikusan törlődik!

Külön chatprogram: nettalk használata

A nettalk egy ~ 2 MB méretű, ingyenes asztali chatprogram, semmi erőforrásigénnyel és könnyű kezelhetőséggel. Akár a géppel együtt is indulhat, így mindig automatikusan felcsatlakozhatsz a preferált eRepes chatszobákba.

1. lépés:

Töltsd le innen a Nettalk nevű programot.

2. lépés:

Telepítsd fel. A telepítés során nincs semmi buktató, 3 kattintás.

3. lépés:

Indítsd el. A képen látható ablak fog fogadni.



4. lépés:

Kattints a pirossal bekarikázott gombra (új szerver hozzáadása).



5. lépés:

A megjelenő ablakban az "IP vagy szerver neve" részbe ezt írd: irc.rizon.net. Ezután kattints a "Következő" gombra.



6. lépés:

Ezen az oldalon a "Becenév", "Felhasználó azonosító" és "Valódi név" részbe írd be az eRepes felhasználónevedet és adj meg egy tetszőleges jelszót. A "Szerver jelszó" rész üresen marad, majd "Következő" gomb.



7. lépés:

A következő oldalon ("Bejelentkezés utáni parancsok") meg tudod adni azoknak a szobáknak a nevét, amelyekbe automatikusan csatlakozni szeretnél a Nettalk indításával egy időben. A szoba címeket egymás alá kell beírni, mégpedig a következő formában (példa):

/join #erephu
/join #kongresszus
/join #hu.mofa
/join #oktmin
/join #szocmin


Ezeket nyugodtan be is másolhatod, kiindulásnak jók lesznek. A szobák teljes listája itt van felsorolva és van még egy nagyon fontos szoba, ami történetesen a legnépesebb; a #hunarmy. Ez a sereg hivatalos chatszobája, ám jelszó kell hozzá. A jelszóért írj nekem egy üzenetet. Nagy ritkán megváltozik a jelszó, ilyenkor ha ismét írsz nekem, megírom az újat. A jelszót úgy kell használni, hogy a szoba neve után írod, tehát pl.: "/join #hunarmy jelszó"



8. lépés:

"Kész" gomb megnyomása és ennyi. Ezentúl ha elindítod a Nettalk programot, automatikusan felcsatlakozik a beállított chatszobákba. Ha a későbbiekben további chatszobákat szeretnél hozzáadni az automatikus csatlakozáshoz, akkor a "Szerver" fülön belül kattints jobb gombbal a "Rizon"-ra és "Szerkeszt".

Nézd meg a "Beállítások" menüpontot is és állítsd be a programot az igényeidnek megfelelően.


/forrás: www.erepublik.com/en/article/2381265/1/20/

 

Megjegyzés: ha valaki valamely linux disztribúciót használja, akkor a Pidgin-t kell használnia.

Chatparancsnok

A Mibbit chat egy UnrealIRCD (Unreal3.2.8.1. ) alapú chat, amihez kiegészítő servicesnek az Anope (Anope-1.8.3 (2773) ) nevű program lett beüzemelve. Ezen programok lehetőséget biztosítanak a felhasználóknak, hogy a sok parancs használatával személyre szabhassák a chatet saját maguk számára.

Alapvetően 2 féle parancsot különböztethetünk meg egymástól. Az egyik az „IRC parancsok”. Ezek általában minden IRC szerveren használhatóak ( UnrealIRCd alatt biztosan ) akkor is, ha nincs mellette Services program. Illetve meglepő módon a másik csoport a Services parancsok. Ezek a parancsok az adott servives program esetnén használhatóak, más Services programok esetén eltérhetnek a parancsok részben, vagy teljesen.

FIGYELEM! Egyes parancsok a Mibbit webes kliensével nem működnek! Ezeket *-al jelölöm!


Fontos, átlagos felhasználás során használandó IRC parancsok:
/nick név - Név változtatás
/join #szobanév - Szobába lépés
/join 0,0 – kilépés minden szobából
/part #szoba – kilépés a megadott szobából
/query név – Privát üzenet írása a megadott embernek
/ignore név – a megadott nevű felhasználó írásának „letiltása” – nem fogjuk látni amit ír ( csak mi )
/list – A chaten található szobák listája
/whois Ezzel egész egyszerûen megtudhatjuk, hogy ki is lenne az illetõ, akinek a nevét a parancs után beírtuk. Illetve inkább csak azt, amit magáról nyilvánosságra hoz. (Sokszor semmit...) Mindenki, amikor belép egy-egy csatornára, látható a gép, illetve az ország neve, kódja, ahonnan felcsatlakozik az Internetre. Vigyázat, ezek a címek nem (feltétlenül) e-mail címek! Az országkódok, ugyanazok mint az e-mailnél, itt megnézhetõek.
/away indok - Away , vagyis „távolléti” mód bekapcsolása. Akkor használatos, ha egy időre elmegy az ember, pl: /away Ebéd
/amsg szöveg – Az adott üzenetet beírja minden szobába, amelyikben épp bent vagyunk (nem ajánlatos használni köszönésekhez, mert idegesítő tud lenni, ha mindenki köszön minden szobába. Hasznos lehet közlönyök, cikkek megosztásához cseten a jó terjedés miatt.
/query Ha valakivel tartósan akarunk msg-zni (emesgézni), akkor érdemes külön ablakot nyitni erre, ha még nem tettük meg. Erre szolgál a query. Használata: /query <>
/me Ezzel a paranccsal egyes szám harmadik személyben tudathatjuk a többiekkel, hogy mi történik velünk. /me ma boldog. , ez így jelenik meg az ablakban, ha például Hippi a nickünk: * Hippi ma boldog.

/topic #szoba téma - Ezzel a paranccsal ha van jogunk, akkor megváltoztathatjuk a szoba leírását (topicját). Ez a leírás maximálisan 360 karakterből állhat.
/who Nem összekeverendõ a whois-zal. A who paranccsal megnézhetjük, hogy ki van éppen a beírás pillanatában egy csatornán, vagy hogy ki van éppen bent egy-egy országból, sõt a kör szûkíthetõ.

/mode - Ez egy igen összetett parancs bizonyos szoba és felhasználó módokat lehet beállítani vele.
Szoba mód állítása: /mode #szoba + - szobamód (flag)
Felhasználó mód: /mode név +- mód
- Az user flagek: /helpop ?umodes
/ Mode # Help + c

Mode törlése: / Mode # Help-c

Mode c = letiltja szövegformátumokat (színek, aláhúzások, stb...)
Mode n = letiltja, hogy a szobára vonatkozó parancsokat a szobán kívül is használhassák
Mode t = csak halfop vagy magasabb szintű felhasználó változtathatja meg a topicot
Mode s = a csatornát leveszi a csatornák nyilvános lisájáról, és a /whois parancsra sem mutatja , ha benne tartózkodnak
Mode p = a halfopos felhasználók nem tudják kickelni egymást
Mode m = moderált csatorna. Csak voice fölött lehet beszélni.
Mode i = csak invite-tal lehet belépni a szobába
Mode B = azok, akik afk-n vannak a szobában, csak a viszajövetelükkor kapják meg a logot
Mode M = a nem regisztrált nickesek nem szólhatnak a szobában
Mode N = csak voice és magasabb jogúak küldhetnek channel notice-t
Mode O = csak IRC operator csatlakozhat a szobához
Mode R = csak regisztrált nickkel lehet csatlakozni a szobához
Mode S = csak Ssl-en keresztül lehet csatlakozni

Mode k = jelszavassá teszi a szobát
/mode #channel +k Key-Here
Mode +l – 'Limit' = beállíthatod a maximum létszámot a csatornán
/mode #channel +l limit
Mode q = minden jogot megad a felhasználónak a csatornán
/mode #channel +qqqq nick1 nick2 nick3 nick4
/topic #szoba téma – az adott szoba témáját lehet átírni vele, ha van megfelelő jogunk hozzá.

Következzenek a Services parancsok, Service szerint:

Nickserv – A regisztrált nevek kezeléséért felelős service.

Parancsok:
/msg nickserv register jelszó email - Az adott nevet regisztrálhatjuk vele, amit éppen használunk.
Regisztrálás után a név „fenntartott” vagyis jelszóval védett lesz. Ettől kezdve minden chatre lépés után „azonosítanunk” kell magunkat, hogy bebizonyítsuk, hogy az adott név a mi nevünk.

Ennek parancsa:
/msg nickserv identify jelszó
Ha ez megtörtént a nevünk általunk használható lesz, illetve ilyenkor kapjuk meg ChanServ-től a jogainkat ( pl auto operátor jog egy szobában )

Ha szakad az internetünk és a nevünk fentmarad a chaten, de nem szeretnénk várni, amíg automatikusan kidobja a szerver inaktivitás miatt, akkor használhatunk erre egy parancsot:
/msg nickserv release név jelszó - kirakja a szerverről a beragadt (és a parancsban megadott) nevünket.

Ha valamiért jelszót szeretnénk cserélni – pl véletlenül egy szobába beírtuk – akkor a következő parancsot használjuk minél előbb:
/msg nickserv set password új jelszó

Ha szeretnénk, hogy ne lopja el senki a beregisztrált nevünket, és ne trollkodjanak vele, akkor identifikálás utánírjuk be ezt, és nem lesz gond vele:
/nickserv set kill on
Ebben az esetben belépési után a fentebb említett paranccsal azonosítanunk kell magunkat (identify), különben 60 másodperc után automatikusan nevet vált a rendszer.
Ha ki akarjuk kapcsolni a nicklevédő funkciót, csak ennyit kell beírnunk:
/NickServ SET KILL OFF

ChanServ – A regisztrált szobákért felelős

/msg chanserv register #szobanév jelszó leírás – Regisztrálja a megadott szobát, ha rendelkezünk OP joggal.
Automatikus jogok adása, feltételezve az xOP rendszer használatát:

/msg ChanServ VOP #channel ADD nick → a megadott szobában a megadott nevű embernek automata beszédjogot ad.
/msg ChanServ HOP #channel ADD nick → Automata féloperátor jog
/msg ChanServ AOP #channel ADD nick → Autoopot ad.
/msg ChanServ SOP #channel ADD nick → Super Auto op ( aop + védelem (+a), vagyis admini jogot)
/msg ChanServ levels #channel reset → Visszaállítja a csatornát alaphelyzetbe.

A szobát testre szabhatjuk pár „set” parancs használatával:

/msg chanserv set #szoba mlock +-szobamódok ( pl /msg chanserv set #xy mlock +t )
A szobamódokat lehet vele „lezárni”. Minden módnak 3 állapota van. van a + a – és a „semleges. Ha valami + -ban van, akkor azt amennyiben egy op leveszi, ChanServ azonnal vissza fogja rakni.
Ha az adott mód -, akkor a chanserv leveszi, amint valaki fel akarná tenni. És van a „semleges”, akkor pedig nincs meghatározva, fel is lehet rakni, és le is lehet venni.
Általam általában használt mlock: +nt-ikl


/msg chanserv set #szoba topiclock on/off – A szoba témáját zárolja, így csak a Chanserves téma váltással változtatható a téma.

/msg chanserv topic #szoba téma – A szoba téma átírása ChanServ használatával.


MemoServ – A chat „üzenetrögzítője”.
Amennyiben nincs fent a chaten akit keresünk, de tudjuk a nevét amit regisztrált, akkor hagyhatunk neki üzenetet, amiről a következő chatre lépéskor értesítést kap – elvileg, még nem próbáltam működik-e itt is.

/msg memoserv send nick/szoba üzenet – Üzenet küldése a megadott embernek vagy szobának ( Szoba esetén az olvashatja, akinek van hozzá megfelelő jogosultsága )
/msg memoserv cancel nick/szoba - az utolsó elküldött üzenet visszavonása/törlése
/msg memoserv list – a kapott üzenetek kilistázása
/msg memoserv read – üzenet elolvasása


Botok igénylése:

/msg BotServ assign #channel bot

igényelhető botok listája: /msg BotServ botlist

források:

https://www.erepublik.com/zh/article/mibbit-irc-parancsok-1242034/1/20

https://www.weblapok.hu/technika/irc.htm#parancsok

 

Chatszobák

Csetszobák listája
(habár első ránézésre sokna tűnik, de a legfontosabb, hogy ha csetre feljössz, legalább a saját századod és pártod, melynek tagja vagy, ezen kívül pedig amit vastagon jelölök):
/forrás/

Pártszobák:
#magyarhazafiak - Magyar Hazafiak Pártja
#HMsz - Határontúli Magyar Szövetség
#kard - A KARD
#SzKSz - Szent Korona Szövetsége
#mkkp - eMagyar eKétfarkú eKutya ePárt
#nep - Nemzeti Ébredés Pártja
#legio - Magyar Legio Párt
#mksz - Magyar Katonák Szövetsége
#civilek - Magyar Civilek Pártja / századszoba is egyben
#move - a MOVE párt és század szobája
#wspp - Wekerle Sándor Polgári Platform szobája
#ekp - az eKommunista Párt® szobája. (Nem csak a párt egykori/jelenlegi tagjai használják.)
#kuruc - Nemzeti Front párt szobája illetve (mibbiten)
#efkgp - Kisgazdapárt szobája ( mibbiten)


Seregszobák:
#hunelit - A magyar Elit katonák szobája (zárt szoba).
#elitjr - Elit Junior, a magyar Elit utánpótlásképzője
#rakoczi - Rákóczi Század szobája - Cum Deo pro Patria et Libertate!
#kinizsi - Kinizsi század (zárt szoba).
#bethlen - Bethlen század szobája - Nevünk egybeforr a magyar hadsereg megalapításával, az ősidőktől harcolunk vállt vállnak vetve. Már a sereg létrejötte óta rendíthetetlenül küzdünk az ellenség ellen.
#gorgei - Görgei Század szobája - A Görgei Század 2010 október 4-én jött létre a a Bocskai, Dobó, Nagy Lajos és Vasbordájúak századok egyesülésével. Aktív tagságért folyamodóak erő limitje :1500. Inaktív tagok eltávolításra kerülnek 2 hét után.
#zte - Zrínyi - Teller Ezred szobája. A Zrínyi ezred és a Teller Ede század összeolvadásából létrejött ZTE a Zrínyi - Teller Ezred.
#horthy - Horthy Miklós század (zárt szoba)
#lsz - Ludovika Század szobája - Ludovika Századot 2009. szeptember 26-án alapította repalaki edomer, főként MATASZ-osokból. Teljes jogú tagsághoz és ellátmányhoz aktivitás és Lieutenant rang szükséges.
#legio - Magyar Légió század szobája. “Mi vagyunk a Légió, köztünk lenni mindig jó! Ki egyszer ide bekerül, élve sosem menekül! Kedvenc italunk a sör, isszuk, mint az állat, ha kifogyunk, nagy a bánat, megyünk és ütünk is párat!”
#turulszazad - Turul Század szobája
#csontbrigad - Csontbrigád század szobája - Összetartó csontot törő társaság.
#kuruc - Kuruc Sereg szobája (mibbiten)
#szekelylegio - Székely Légió század szobája. - Eredetileg erdélyi játékosokat várnak a századukba.
#indohunorg - Indo-Hungarians' Alliance (IHA) szobája.
#invisible (zárt szoba) - Láthatatlan Légió
#blackarmy - Fekete Sereg
#nemzetorseg - Nemzetőrség század szobája - A Nemzetőrség azon magyar polgárok katonai egysége, akik a lehető legkevesebb kötöttség mellett harcolásznak az ország érdekeiért. Rendszeres támogatásért dolgozz velünk!
#szentlaszlo - század hibernálva van, a többség a Magyar Hazafiak századába ment át.
#hazafiak - Hazafiak százada
#magyarflotta - Magyar Flotta század szobája
#gat - Gábor Áron Tüzérei (zárt szoba) - A század 2009. július 17-én alakult nCore generációs MATASZosokból. Összetartó közösségünk a haza védelmét, a katonáink fejlődését és a fiatalok segítését tekinti legfontosabb céljainak. (A MU-ba való belépéstől nem válsz taggá)
#toldi - Toldi Miklós Század szobája - Jelenleg tervben és folyamatban van az összeolvadás a MATAsz századdal.
#matasz - Magyar Tartalékosok százada, jelenleg tervben és folyamatban van az összeolvadás a Toldi századdal.
#move - A MOVE század és párt szobája is. - Minden magyar felelős minden magyarért!
#nemzetigarda - a Nemzeti Gárda század szobája.
#hunyadi - A Hunyadi század szobája - Állami zsold-kredit beváltó gazdasági csoportosulás.
#Civilek - A Magyar Civilek Csapata század szobája - pártszoba is egyben.
#vbzla - Verbulcsu szakasz századszobája
#falka - az MKKP egykori pártszázadának, a Falkának a szobája. (Bár a sereg már nem él, a szobát használják.)
#voros-szazad - a Vörös Század hivatalos szobája. (Ez egy kicsi, alig harminc fős, régi alapítású MU.)


Katonai Szobák:
#hunarmy - hadsereg irányítás (zárt szoba, jelszavát kérd el olyantól, aki ismeri, például a századparancsnokodtól)
#sereg - hadsereg irányítása (még nyílt, de lehet zárt lesz). Ez az új szoba, a régi helyett, bár ez lehet csak ideiglenes megoldás.
#kaszino - tisztek szobája (zárt szoba)
#weps - éjszakai osztós és koordinaciós szoba /szükség esetén kinyit/

Kormányzati Szobák:
#kongresszus - Itt végig lehet hallgatni a kongresszusi üléseket. Csak a képviselők írhatnak ülés idején.
#oktmin - Oktatásügyi Minisztérium
#szocmin - Szociális Minisztérium
#szoc.min. - régebbi Szociális Minisztérium szoba
#szochq - (zárt szoba) Szociális Minisztérium HQ szobája
#gazdmin - Gazdasági Minisztérium
#hu.mofa - Külügyminisztérium
#translator.hu - Külügyi Fordítói csapat
#egyetem - eEgyetemi előadásokat lehet hallgatni a szobában.

"Társadalmi szervezetek" szobái
#bh - a BHzók BH etikettjének betartására létrehozott szoba, itt a táblázatba beírva lehet bejelentkezni a BHra - persze ez nem jelenti azt hogy más nem fog leütni.
#dio.hu - az eMagyar dioista vallás szobája. Áldassék!! DIODIODIODIODIO
#lionism - lionista vallás eMagyar közösség szobája
#hi-bot - “gyilkosos” játék csetes verziója
#script.hu - mIRC script helpdesk
#egov4you.hu - egovval és pulseal kapcsolatos kérdéseket, hibajelzéseket, igényeket itt lehet felvetni

Egyéb szobák
#lion - Hercegno saját szobája
#oroszlan - Hercegno saját szobája - mindkét szobában lehet oroszlánozni és oroszlánokról vagy egyéb témákról csevegni.
#lszrw - Offical csacsogó szoba - itt lehet csacsogni.
#latrina - Büntetés végrehajtó és újonc avató szoba, sika - mika!
#bunker - (zárt szoba) - válogatott tagoknak - országirányító szoba
#erephu - Magyar erepes közösség szobája
#piac - Adás-vétel,üzletelés.
#husupport - Magyar moderátorok segítenek erepes probléma esetén


Mibbiten maradtak:
#efkgp - Kisgazdapárt, Dózsa és Talpasok század szobája is
#kuruc - Kuruc Sereg hivatalos szobája és a Nemzeti Front párt szobája is.

Egyéb érdekesség

Rövidítések
A sok gépelés után menthetetlenül elfárad az ember, és arra törekszik, hogy minél kevesebbszer kelljen leütni a billentyûket. Néhány magyar rövidítés is terjed, amelyek láttán Grétsy tanár úr bizony felszisszenne....például: asszem, sz'al, szasz, nemtom. Akárcsak a beszédben... Az angol rövidítésekbõl egy egész kis csokorra gyûlt össze az évek során, melyekbõl néhányat leírok ízelítõül (vastaggal jelölöm az erepesek körében használatosabbkat):

     Üdvözlések
            brb = Be right back = rögtön jövök
            bbs = Be back soon = hamarosan jövök
            bbl = Be back later = késõbb jövök
            afk = Away from keyboard = távol vagyok a billentyûzettõl
            wb  = Welcome back = légy ismét üdvözölve
            ttyl= talk to you later = majd még dumálunk
            ltns= Long time no see = régen láttalak
     Általános kifejezések           
            np  = No problem  = semmi probléma ( hihetetlenül jó az angolom, mi?)
            rl  = Real life = valós élet
            irl = In Real life = valós életben
            vc = votersclub
            omg = Oh, my god! = Istenem/Te jó ég/Úristen!
            vl  = Virtual life = virtuális élet ( élet az Interneten)
            iow = In other words = másszóval
            ppl = People = emberek
            btw = By the way = egyébként, jut eszembe
            imo = In my opinion = véleményem szerint
            imho= In my humble opinion = szerény véleményem szerint
            omh = Over my head = nekem ez magas, nem értem
            j/k = Just kidding = csak viccelek
            w/o = Without = nélkül
            u   = you = te, ön
            r   = are 
            l8er= later = késõbb
            b4  = before = elõtt
     Érzelmet kifejezõ rövidítések (lásd még smiley-kat)
            g   = Giggle = vihogás
            lol = Laughing out loudly = hangosan felnevetek
            rofl= Rolling on the floor laughing = fetrengek a röhögéstõl
            focl= Falling off chair laughing = leesek a székrõl, annyira nevetek
     Egyebek 
            pop = Post office protocol
            dcc = Direct client to client (lásd késõbb)


Smiley-k
Sok félreértés lehet abból ha poénnak szánt mondatunkat félreértik beszélgetõtársaink. Hogy ez még véletlenül se forduljon elõ, kialakult egy kis rajzos "nyelvezet". Ez a néhány kis ábra egy-egy arcot jelöl, 90 fokkal elfordítva. A legegyszerûbbek:             :-)    mosolygás
:)     mosolygás orr nélkül
:-(    szomorú arc
:(     szomorú arc orr nélkül
;-(    sírás
;-)    kacsintva mosolygás
:-D    teli szájjal vigyorgás
:D     teli szájjal vigyorgás orr nélkül
XD     nagyon röhög
:-*    puszi
:->    ez is mosoly
o7     tisztelgés
o/     köszönés vagy tisztelgés
\o/    éjjenzés
             

Részben felhasznált forrás: https://www.weblapok.hu/technika/irc.htm#parancsok