Sajtó

Az eRepublik szintén fontos részét képezi a sajtó. Itt lehetősége van minden polgárnak újságot vezetnie, vagy a megjelenő cikkek közt böngészni. Az újság alapítása 2 goldba kerül. A cikkek fontos részét képezik az információáramlásnak, ugyanakkor remek lehetőség is a publikálás. Ha újságalapításra adod a fejed és az eléri az 1000 feliratkozót, akkor Media Mogul leszel, amivel megkapod az ezért járó medált és az 5 gold jutalmat is. Számos sikeres újsággal büszkélkedik hazánk, melyeket polgárok százai olvasnak rendszeresen, bár kevés van, mely legalább az 1000 feliratkozót elérte. 

 
 
A megjelenő cikkeket a főoldalról érheted el legkönnyebben:
 

Régebben az elmúlt 48 óra legtöbb szavazatot kapott cikkei szerepeltek, de újabban már a rendszer több szempont alapján rangsorolja a cikkeket. Ilyen szempontok a cikk életkora, cikkre érkező szavazatok száma, cikkre érkező hozzászólások, cikkre érkező endorse.

A cikkekre lehet szavazatot is vásárolni. Egyesek ezt nem tartják becsületes dolgonak, mert így a szavazatokat nem vásárolt polgárok cikkei háttérbe szorulhatnak. Ennek ellenére számos alkalommal előfrodulnak olyan cikkek a top5-ben, melyekre nem lettek szavazatok vásárolva). szavazatok vásárlására a https://www.voters-club.com/ oldalt tudom ajánlani. Ehhez kell egy kis angol nyelvtudás, de nem sok.
 
Lehetőséged van a cikkek kategóriák szerinti böngészésre. Ha ráklikkelsz a "további hirek" gombra, akkor további funkciók is elérhetők. Nézzük ezeket:
 

1.: Erre a jelre kattintva kiválaszthatjuk, hogy a cikkeket mi szerint akarjuk sorbarendezni. Lehetőségek:
- legtöbb szavazat
- legfrissebb
- friss események
- nemzetközi (erepublik világában legsikeresebb cikkek)
- előfizetések
2.: Itt kiválaszthatod, hogy melyik ország cikkeit szeretnéd látni
3.: First steps in eRepublik/Kezdeti lépések - itt azokat a tutorialokat, bemutató cikkeket találhatod, melyekből számos hasznos információt tudhatsz meg.
4.: Battle orders/Hadügyi parancsok - azokat az írásokat találod meg, melyek a harctéri parancsokat közlik, főként a Hadügyi Közlönnyel (hivatalos hadparancsok) találkozhatsz.
5.: Warfare analysis/Hadügyi elemzések - magától értetődően ebben a kategóriában kerülnek publikálásra a hadügyi eseményeket boncolgató cikkek.
6.: Political debates and analysis/Politikai viták és elemzések - itt találhatod a politikai témájú írásokat.
7.: Financial business/Pénzügy és kereskedelem - a gazdasági témájú publikációk kategóriája.
8.: Social interactions and entertainment/Bulvár és szórakozás - a legnépesebb kategória, itt általában a fentiekbe be nem férő cikkek jelennek meg, elég vegyes témakörben.
9.: Newspaper subscriptions/Előfizetések - itt éred el azokat az újságokat, melyekre előfizettél (subbol-tál). Láthatod szám szerint is, hogy hány ilyen újság van. Az előfizetés nem kerül semmibe, tehát nem kell attól tartanod, hogy gazdaságilag megterhelő, ha sok újságra fizetsz elő. 

Ha megnyitsz egy cikket akkor pedig az alábbi fog fogadni:
 
 
 
Láthatod az újság avatárját, az újság címét, és a szerző nevét, továbbá a hozzászólások számát, publikálás óta eltelt időt, a kiadás helyét (ország) és a kategóriát is. Lehetőséged van jutalmazni a cikkírót több módon is:
  • A feliratkozással (subscribe) mindig nyomon tudod követni, hogy jelent-e meg cikk az általad feliratkozott újságokban (a cikkek kategóriáján belül a kedvenceid kategória), továbbá 1000 feliratkozónként az újság tulajdonosa 1 Media Mogul medállal és 5 arannyal lesz gazdagabb.
  • A vote (szavaz) arra szolgál, hogy az elmúlt 48 óra legtöbb szavazatot (vote) kapott cikkek az adott ország lakosainak, állampolgárainak főoldalán szerepeljenek a top5-ös listában.
  • Anyagilag is támogathatók a cikkírók: cikkenként egyszer 100, 50, vagy 5 HUF (valuta) értékben támogathatja minden egyes olvasó (a bevezetéskor 25, 10 és 5 valuta volt). A cikk végén mindig szerepel a támogatók névsora és támogatásuk mértéke jelezve színnel, ahol a lila a 100, kék a 50, zöld pedig az 5 HUF támogatást jelöli.


    A cikkírónak felnőtt állampolgárnak kell lennie, és nem lehet régebbi a cikk 7 napnál.

/Az orgok újságaira is fel lehet iratkozni, szavazni lehet cikkeikre, és támogatni is lehet anyagilag, de a feliratkozás nem jár medállal, aranyjutalommal, az anyagi támogatások pedig az org vagyonát gyarapítja.

 
A cikkek szerzőinek lehetősége van utólagosan frissíteni a kiadott cikket, viszont a frissítés időpontjáról nem ad információt a sajtó ezért előfordulhat, hogy a 2 naposnak feltüntetett cikk valójában pár perce frissült. Frissíteni, törölni csak az elmúlt egy hónap cikeit lehet.

Egy újításnak köszönhetően (vagy inkább mondhatnám egy régi dolog újbóli visszahozásának köszönhetően) nem csak saját országunkban adhatunk ki újságot, hanem más országokban is, igaz, azoknál nem ingyen.
Állampolgárság szerinti országban: ingyenes
Háborús ellenfél országbna: 10 arany*
Kereskedelmi embargóval sújtott országban: 15 arany*
Egyéb országokban: 2 arany

*Ebből 5 arany a célország kincstárát gazdagítja

 

 

További részletek

Újságcikk írása és formázása

Az újságunkat két helyen is elérhetjük: a profilunkon (az avatarképünkre kattintva) láthatjuk a saját újságunkat, másnál pedig a másét. A sajátunkat elérhetjük még akkor is, ha a menüsorban a közösség >>> my newspaper-re kattintunk.

Ha rámegyünk bárki újságára a következőt látuk (az újság szerkesztését és új cikk írását csak a sajátunknál):

https://i.imgur.com/SOMDP1f.png

Ha rámegyünk a cikk írására, akkor a követező lehetőségünk van:

Egy dolgot ne felejtsünk el: Ha írunk cikket, akkor ha nem figyelünk oda, pórul járhatunk. Ugyanis az erepublik szeret viszonylag hamar automatikusan kiléptetni. Ha hosszú cikket írunk, és közben kiléptet, csak akkor vesszük észre, amikor rámegyünk a küldésre, és ez az üzenet fogad: CSRF attack detected!  Hosszas cikkírás során ha nincs lementve a szöveg, bosszantó lehet, kezdhetjük előlről. Mik a lehetőségek ennek kiküszöbölésére?

  • Ha az egyik lapon nekünk az erepublik főoldala, vagy egy csata van megnyitva, nem léptet ki, nyugodtan lehet elvileg írni cikket egy másik lapon.
  • Mielőtt rámegyünk a kiadásra, jelöljük ki az egészet, nyomjunk egy  ctrl+c (vagy jobb gomb és másolás), így ha CSRF-es üzenet megjelenik, csak újra be kell lépnünk és bemáslni ctrl+v (vagy jobb gomb, beillesztés)
  • Esetleg megírhatjuk egy szövegszerkesztő programban/vagy oldalon, és csak akkor megyünk a cikkírásra, ha már végeztünk a megírással, beillesszük, és ki is adhatjuk

Újabban az erep elmenti a legutóbbi cikket, és a beírásokat, így amíg nem töröljük a sütiket, benne maradnak, és nem kell annyira aggódnunk.

Nem árt tudni, hogy óránként maximum egy cikket írhatsz, és 30 nap után nem szerkesztheted a cikket, de az előtt bármikor módosíthatod.

További szerkesztési tippek:

Cikkek szerkesztésénél több lehetőség is van, mint amennyit látunk az erep szerkesztési felületén.

Mi az a BB-kód?

A BBCode egy speciális változata a HTML nyelvnek. A BBCode használatának engedélyezése a Fórum adminisztrátorától függ, de neked is lehetőséged van arra, hogy a hozzászólásaidban ki-, vagy bekapcsold a BBCode-ot. A BBCode hasonló felépítésű, mint a HTML, kivéve hogy a tagek nem kacsacsőrök között (< és >), hanem szögletes zárójelben "[" "]" vannak; amellett lehetőséget nyújt hogy hogyan és miként lehet a szövegeket szebben, jobban, tagoltabban megjeleníteni. A használatban lévő sablontól függ, hogy pontosan hol található meg a BBCode panel, melyről könnyedén és gyorsan be lehet illeszteni a tageket a szövegbe. Fontos, hogy mindig ügyeljünk a tagek lezárására. Az alábbiakban egy rövid bemutató található a BBCode lehetőségeiről.
 

Szövegformázás

Hogyan készítsünk félkövér, dőlt, aláhúzott, áthúzott szöveget?

A BBCode tagek lehetőséget adnak arra, hogy pillanatok alatt megváltoztathassuk a szöveg alapkinézetét. Ezt a következő módon érhetjük el:

  • Félkövérhez [b][/b] közé zárjuk a szöveget, például: [b]Helló[/b]

    Helló lesz belőle

  • Aláhúzáshoz használjuk az [u][/u] taget, például: [u]Jó reggelt![/u]

    Jó reggelt! lesz belőle

  • Dőlt szöveghez használjunk [i][/i] taget, például: Ez [i]nagyszerű![/i]

    Ez nagyszerű!

  • Áthúzott szöveg: [s][/s] taggel, például [s]áthúzott[/s]

 

Idézetek

Idézés

Két módon lehet lehet idézni: vagy megadva az illetőt, akitől idézünk, vagy anélkül.

  • Ha valakinek válaszolni akarunk, akkor a [quote=""][/quote] taget használjuk, ahol az idézőjel közé írjuk az idézett személy nevét (vagy bármi mást). Ugyanez történik, ha valakinek a hozzászólásában az "Idézés"-re kattintunk: ekkor egy új hozzászólás készül, melyben a [quote=""][/quote] tagek közé kerül az illető hozzászólása.
    Ha például Pacák úrtól akarunk idézni, akkor a következőt írjuk:

    [quote="Pacák úr"]Ide a Pacák úr által írt szöveg kerül[/quote]

    A beírt szöveg elé automatikusan odakerül hogy: Pacák úr írta. Fontos, az egyenlőségjel után kötelező idézőjelbe tenni az idéző nevét, ezt nem lehet lehagyni.

  • A második módszerrel egyszerűen idézhetünk bárkitől. Ehhez a a szöveget egy [quote][/quote] tagbe zárjuk. Az elküldés után látjuk, hogy az idézet elé csak egy "Idézet" szöveg került.

 

Hivatkozások készítése

Hivatkozás egy másik weboldalra

A phpBB BBCode-ja több lehetőséget biztosít a hivatkozások készítésére. A hivatkozásnak egy URL-re (Universe Resource Locator; ezt jelenti magát a webcímet) kell mutatnia.

  • Az egyik, az [url=][/url] tag használata. Az egyenlőségjel után írt szövegnek az URL-nek kell lennie. Például, egy link a phpBB oldalára a következőképpen néz ki:

    [url=https://www.phpbb.com/]A phpBB weboldala![/url]

    Ez a következő linket eredményezi: A phpBB weboldala! A weboldal egy új ablakban fog megnyílni, így a témát nyugodtan lehet olvasni közben.

  • Ha csak magát az URL-t akarod megjeleníteni, akkor a következőt használd:

    [url]https://www.phpbb.com/[/url]    vagy akár el is hagyhatod ebben az esetben a BB kódot.
    Ez a következőt eredményezi: https://www.phpbb.com/

  • Ezenkívül a phpBB egy Link Varázsló lehetőséggel is rendelkezik: ha szintaktikailag megfelelő a szöveg, akkor azt automatikusan linkké alakítja át; ha a cím "www"-vel, vagy "https://"-rel kezdődik. Például a www.phpbb.com-ból automatikusan www.phpbb.com lesz.

  • Ehhez hasonlóan működik az emailcímek kezelése is, például a

    [email]nem.letezo@email.cim[/email]

    eredménye a nem.letezo@email.cim. Vagy egyszerűen csak írd be az email-címet, és az automatikusan átkonvertálódik email hivatkozássá.

Képek

Lehetőség van képek behelyezésére, ehhez a kép direktlinkjére van szüksg (vagyis nem az oldal, amin van,hanem magának a képnek a linkje, a kép helye (ráklikkelsz egy képre jobb gombbal, utána pedig kép címének másolására kattintasz, és ezt illeszted be a bb-kódok közé. A kód így néz ki:  [img][/img]. Például:

[img]https://www.phpbb.com/images/phplogo.gif[/img]

Mint a hivatkozásoknál, úgy a képeknél is van lehetőség a tagek egymásba ágyazására, pld. a képet egy [url][/url] tag köré is írhatod, így ebben az esetben kattinthatómlesz a kép, melyre kattintva behozza a megadott linket.

[url=https://www.phpbb.com/][img]https://www.phpbb.com/images/phplogo.gif[/img][/url]

eredménye, kattintható kép:

E-mailcím:

Nem szükséges kódot beírni, mert alapból kattintható formában jelenik meg, de kóddal pedig így néz ki: [email]valami@valami.hu[/email]


Hasábok elhelyezése:

[columns][/columns]

Ezzel a taggel lehet megvalósítani, egy-egy hasábot (oszlopot) pedig a [nextcol] taggel lehet elválasztani,Így egy három hasábos szöveg így néz ki:

[columns]1. hasáb szövege[nextcol]2. hasáb szövege[nextcol]3. hasáb szövege[/columns]

Fontos tudni, hogy [columns] taggel nem szabad cikket kezdeni, mert ürességet fogunk látni, ezért legalább 1 karaktert kell elé rakni, hoyg látható legyen a közte lévő rész.

Ha túl sok oszlopot csinálhatunk, akkor nem lesz valami szép látvány.

Vízszintes elválasztó vonal:

Ez nem éppen bb-kód, de hasznos lehet. Nem kell mást tennünk, mint néhány (4 elég) kötőjelet beírnunk egy sorba
----
és ez a cikk kiadása után vízszintes bal széltől jobb szélig tartó folyamatos vonallá alakul.

Lehet dubla vonalat csinálni, ha nem kötőjelet, hanem egyenlőségjelet írunk, de ez esetben végig kell írnunk a sort

====================================================

Az oszlopos felosztást az elválasztó vonallal kombinálhatjuk.

Dupla vonalú keret

Érdemes megnézni ehhez ezt a cikket: https://www.erepublik.com/en/article/2165468/1/20

Kódok megjelenítése

Ha valamilyen programkódot, vagy fix szélességet igénylő szöveget szeretnél beírni (pld. Courier betűtípussal), akkor a [code][/code] tag közé kell tenni. Például:

[code]echo "Ez valami kód";[/code]

A [code][/code] tagen belül ne használj más formázást, mivel azok érvényüket vesztik.
 A kódok megjelenítése esetén először code szöveg jelenik meg, majd új sorban pedig a
[code][/code]  közötti rész

Jobbra, balra,középre húz:

Balra húzás: ezt a kódot nem kell használnunk, mert alapesetben balra húzva van a szöveg, de egyébként a kódja:
[left]balra húzot szöveg[/left]

balra húzott szöveg

Jobbra húzás: ennek több értelme van:
[right]jobbra húzott szöveg[/right]

jobbra húzott szöveg

Középre rendezett szöveg:
[center]középre rendezett szöveg[/center]

középre rendezett szöveg

Mivel az erep újságszerkesztő felületén nem kapott minden kód egy gombot, ezért vagy megjegyezzük a kódokat, vagy a következő oldal szerkesztjük meg írásunkat, ahol további lehetőségként smilek is találhatók: https://santieditor.nixiweb.com/

Vannak olyan BB-kódok, melyeknek viszont az erepen nem sok hasznát vesszük, mert itt nem működik (lista, betűméret, betűszín), de bemutatom itt:

 

Listák készítése (erepen nem lehet)

Rendezetlen lista készítése

A BBCode kétfajta listakészítést támogat, a rendezetlen és rendezett listát. A rendezetlen listában minden elem elkülönül egymástól , és mindegyik elé egy pont kerül. A lista készítéséhez a [list][/list] taget használjuk, és minden elemet egy [*] taggel definiálunk (a többi taggel ellentétben ezt nem kell lezárni). Például:

[list]
[*]Piros
[*]Kék
[*]Sárga
[/list]

Ez a következőt eredményezi:

  • Piros

  • Kék

  • Sárga

Rendezett lista készítése

A másik típus a rendezett lista. A rendezett listával sorszámozhatjuk, sorrendet állíthatunk fel az elemek között. Ezt a [list=1][/list] taggel tehetjük meg. Az egyes elemeket itt is a [*] taggel határozzuk meg. Példa:

[list=1]
[*]Elmenni a boltba
[*]Új számítógép vásárlása
[*]Rácsapni a gépre, ha lefagy
[/list]

eredménye a következő:

  1. Elmenni a boltba

  2. Új számítógép vásárlása

  3. Rácsapni a gépre, ha lefagy

Hogyan változtassuk meg a szöveg színét és méretét? (erepen nem lehet)

A szín és méret megváltoztatásához az alábbi tageket használhatjuk. Használat előtt vegyük figyelembe, hogy a megváltoztatott színű és méretű szöveg másként jelenhet meg a különféle böngészőkön és rendszereken, ezért ne vigyük túlzásba (pld. világos háttéren világos betűszín és/vagy túl apró betűméret használata).

  • A szín megváltoztatásához: [color=][/color] tag szükséges. A szín megadható a nevével (piros, kék, fehér, zöld, stb.; természetesen ezeket angolul, azaz "red", "blue", "white", "green"), vagy hexadecimális értékkel (#000000, #FFFFFF, stb.). Például egy piros szöveg készítése:

    [color=red]Helló![/color]

    vagy

    [color=#FF0000]Helló![/color]

    ugyanazt eredményezi: Helló!

  • A szöveg átméretezése is hasonló a színezéshez: [size=][/size]. Ennek a tagnek a használata függ a használt sablontól, de az ajánlott használati forma az, hogy számmal (pixelben) adjuk meg a kívánt méretet; kezdve az 1-től (olyan apró, hogy nem is látható) a 29-ig (óriási). Például:

    A [size=9]KICSI[/size]-ből:

    KICSI lesz

    Ehhez hasonlóan:

    az [size=24]ÓRIÁSI![/size]-ból:

    ÓRIÁSI!

Használhatok egyszerre többféle formázást?

Igen, természetesen ezeket lehet kombinálni; például ha fel akarod hívni valakinek a figyelmét a szövegre:

Az [size=18][color=red][b]OLVASD EL![/b][/color][/size]

kombináció ezt eredményezi: OLVASD EL!

Nem ajánlatos egyszerre sok ilyet használni, mert a szöveg nehezen lesz olvasható. Emlékeztetőül, mindig figyelj a tagek sorrendjére. A következő példa hibás:

[b][u]Ez így hibás[/b][/u]

 

 

Ehhez a laphoz felhasználásra került: 

https://phpbb.hu/forum/gyik/bbcode

https://www.erepublik.com/en/article/2176362/1/20

https://www.erepublik.com/en/article/-2200853/1/20

Képek cikkekben

Azok, akik újságírással foglalkoznak erepen, láthatják, hogy van lehetőség képek elhelyezésére. Ez egyszerű feladat, de azért nézzük csak át a szerkesztési lehetőségeket:

https://i.imgur.com/vnYmGP7.png

A képeket berakhatjuk úgy is, hogy a saját kezűleg írjuk be a BB kódot a kép linkjének elejére és végére, de úgy is lehet, hogy a kép behelyezésére csinált ikonra kattintva bemásoljuk a képlinket, és leokézzuk. Ez egyszerű feladatnak tűnik, de ha nem működik (kezdők esetében fordulhat ilyen elő, ha nem figyelnek oda), akkor valószínűleg az a gond, hogy nem a kép linkje lett bemásolva, hanem az oldal linkje, ahol a kép is található. Tehát egyszerűen csak az adott oldalon található képre ráklikkelünk jobb egérgombbal, kép megjelenítése, és a böngésző címsorában lévő linket kell az erepen használni. A fenti kép linkje ez: https://i.imgur.com/vnYmGP7.png

Ha kattintható formában szeretnénk feltenni, úgy, hogy a képre kattintva valamilyen oldalt hozzon be, akkor pedig kombinálnunk kell a link BB-kódjával. Ebben az esetben:
[url][img]képlink[/img][/url]
ahol képlink szó helyére tesszük be a kép linkjét.

Mit lehet tenni, ha nem egy internetes oldalon lévő képet szeretnénk feltölteni, hanem saját magunk által szerkesztett, vágott képet, akkor először fel kell tölteni valahova azt a képet. Vagy a facebookos profilunkra (bár ez nem a legjobb megoldás), vagy egy képmegosztó oldalra. Képmegosztó oldalakból több is van, például (a google keresőben is könnyedén találhatunk):

https://www.kepmegosztas.com/  Magyar nyelvű, nem bonyolult a használata, csak kicsit zavaró lehet a sok reklám a használat közben. Vannak beállítási lehetőségek (privát, képletöltés engedélyezése mások számára, értékelés engedélyezése, kategória kiváasztása), továbbá keresgélhetünk mások által feltöltött képek között.

https://www.kepmegoszto.com/ Ez már átláthatóbb, és még mindig magyar nyelvű. Egyetlen beállítási lehetőség, hogy publikus legyen e.

https://tinypic.com/ Ez egy külföldi, angol nyelvű oldal, de könnyen kezelhető és átlátható. Lehet videót, képet feltölteni, sőt, az oldalra is lehet regisztrálni. Újra lehet méretezni a képeket kereső kulcsszavakat is meg lehet adni.

https://prntscr.com/ Jómagam is ezt használom, és szerintem a legjobb azok közül, amit ismerek. Első ránézésre semmi különös nincs, de ha jobban megnézzük, akkor találunk egy kis érdekességet:

https://img713.imageshack.us/img713/8484/0ez5.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha feltöltünk egy képet, alatta ilyet láthatunk:

Mint látható, lehetőség van a kép szerkesztésére (edit image), hasonló képek keresésére, visszajelzésre, továbbá twitteres, faceookos, vagy g+-os kedvelésre.

A kép szerkesztése esetén több lehetőségünk is van a kép szerkesztésére:

Szerintem elég jó ez az oldal, és akkor következzen a legfontosabb rész, ami miatt érdemes használni:

Ugye az erepublik valamely részéről ha szeretnénk képet készíteni, akkor a printscreen billentyűt kell használnunk (erről kapta ez a képes oldal is a nevét), aztán a vágólapról bemásolni pl paintbe, és elmenteni, majd feltölteni az oldalra (erre vagy másra). De a már korábban említett jobb felső sarokban lévő funkciót érdemes használni. Egy programocskát lehet letölteni, mely segítségével ha háttérben egy az egyébként nem energiaigényes program, ha megnyomjuk a printscreent, ki lehet jelölni egy területet a képernyőn, amit szándékozunk elmenteni (lehet akár a teljes képernyő), továbbá bármilyen színű nyilakat, vonalakat, írásokat bármilyen vastagságban rakhatunk a képre, mielőtt a feltöltésre klikkelnénk. Van lehetőség arra is, hogy ne a netre töltse fel, hanem a gépünkre mentse el. Ezekről nem tudok képet mutatni (csak ha mobillal lefényképezem a látható képernyőt ezen program használata közben).

Érdemes ezt kipróbálni.

Egyéb lehetőségek cikkekben

Annak érdekében, hogy különlegesebb lehessen az újságunk, extra ddolgokat is elhelyezhetünk.

Kisborok nevű játékos napiparancs scriptnek csinált egy másik változatát, mely nem script, hanem újságban elhelyezhető BB-kódon alapul. Az ebben látható napi parancs nem állandó, hanem változik, attól függően, hogy mit állítanak be azok, akiknek van hozzáférése ahhoz a dokumentumban, melyben jelezni szokták. Általában a kormány emberei állítják a napiparancsot.

A régi BB-kód alapján így néz ki (ez már lehet nem működik):

A cikkben elhelyezhető kódja:
[center][url=https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0AobA2aI2EUFMdGw2dVBPX0I0U2s5c3lyazNiZDRBaGc][img]https://docs.google.com/spreadsheet/oimg?key=0AobA2aI2EUFMdGw2dVBPX0I0U2s5c3lyazNiZDRBaGc&oid=1&zx=67frapgd7q06/oimg.png[/img] [b]ugrás a napi parancsra →[/b][/url][/center]

Az újabb változat így néz ki:

A BB-kódja pedig:
[center][url=https://dl.dropboxusercontent.com/u/27571192/erep/napi/napikep.jpg[/img] [b]ugrás a napi parancsra →[/b][/url][/center]

Ennek a legfőbb lényege, hogy az erep hiányosságait ez által lehet úgy pótolni, és akár saját, akár mások cikkeiben is nézni, hogy ne kelljen scriptet használni.

 

Újság olvasóinak száma:

Erre van több lehetőség, de miért is szükséges? A cikkekre érkező vote számok nem tükrözik, hogy valójában hányan nézték meg a cikket, különböző személytől volt oldalmegjelenítés. Egyik lehetőség egy minden cikkben elhelyezhető kód, mely átal ilyesmi látható a cikkben:

Megjelenítheti magyarul is, vagy angolul, vagy bármilyen nyelven, és mellette az olvasók száma. Ez mindig több, mint a cikkekre érkező vote-k száma. Attól függően, hogy milyen nyelven szeretnénk megjeleníteni, itt lehet beállítani, és láthatjuk a beillesztendő BB-kódot: https://tools.narrenturm.eu/getCounter.php

Ha ennél többre vágyunk, beilleszthetünk zászlószámlálót, mellyel nyomon követhetjük, hogy a világ mely országaiból az újságunk cikkeit (és nem csak az adott cikket) hány ember nézte meg. Kb így néz ki:

Beállíthatjuk, hogy hány ország jelenjen meg ,milyen színű legyen, és mindezek alapján kapott BB-kódot beilleszthetjük minden cikkünkhöz. Itt kell a megfelelő opciókat kiválasztani: https://s10.flagcounter.com/

Media Mogul Project

Ha mindez nem elég, és szeretnénk gyorsabban Media Mogul medálhoz jutni, akkor érdemes ezt is használni: erepublik-tutorial.webnode.hu/plusz-segitseg/media-mogul-projekt-2014/

Hasznos újságok, cikkek

Állami közlönyök:
Szociális Közlöny: A Szociális Minisztérium hivatalos közlönye. Napi támogatást ad, érdemes olvasni.
Hadügyi Közlöny: eMagyarország Honvédelmi Minisztériumának hivatalos közlönye, itt találhatóak a lakossági parancsok valamint hadügyi beszámolók. Mindenkinek ajánlott sőt kötelező!
Oktatási Közlöny:
Az Oktatásügyi Minisztérium hivatalos közlönye, oktató cikkek, segédletek, hasznos és közérdekű információk, minden kezdőnek ajánlott.
Egyetemi Közlöny: Az Oktatási Minisztérium hatásaköre alá tartozó közlöny. A játékosok eéletét megkönnyítő cseten tartott előadás, melynek meghirdetésére ebben a közlönyben kerül sor.
Gazdasági Közlöny: eMagyarország Gazdasági Minisztériumának hivatalos közlönye,melyben oktató cikkek, beszámolók,elszámolások olvashatóak.
Magyar Közlöny: eMagyarország kormányának hivatalos közlönye,melyben hasznos információk,hadügyi beszámolók,kormánynévsorok olvashatók.
Kommunikációs Közlöny: eMagyarország Kommunikációs Minisztériumának hivatalos közlönye,melyben napi top cikkek,Insider fordítások jelennek meg.Minden polgárnak ajánlott.
Külügyi Közlöny: eMagyarország Külügyminisztériumának hivatalos közlönye,melyben külügyi összefoglalók,beszámolók jelennek meg.
Voice of eHungary: eMagyarország kormányának angol nyelvű közlönye, melyben más országok állampolgárai tájékozódhatnak országunkkal kapcsolatos újdonságokról.
Kongresszusi Közlöny: A kongresszus munkásságáról szóló cikk. Általában minden kongresszusi ülés után kiadatik egy cikk, mely összefoglalja a legújabb fejleményeket.
The TWO is Ours: A TWO szövetség közlönye, angol nyelvű. /már megszűnt a szövetség/
 
Magánújságok, kiemelt cikkek (ajánlhattok ti is):
Magánvélemény - Istencsaszar: https://www.erepublik.com/en/newspaper/maga-nve-leme-ny-216862/1 - Hadügyi elemzések
Point of View - Mandala Ferdis: https://www.erepublik.com/en/newspaper/point-of-view--236604/1 - Gazdasági témájú írások, statisztikák
En kicsi gazdasagom - Kisborok: https://www.erepublik.com/en/newspaper/en-kicsi-gazdasagom-269638/1 - Gazdasági és újságírási ismeretek
Interview - Bosko Balaban: https://www.erepublik.com/en/newspaper/interview-194051/1 - Interjúk közéleti személyekkel és egyéb cikkek.
Tűz dala - phoenix9876: https://www.erepublik.com/en/newspaper/tuz-dala-293952/1 - Interjúk, egyéb cikkek, érdekességek

Ghost's words - Ghost of Styx: https://www.erepublik.com/en/newspaper/ghost-s-words-251429/2 - Statisztikai cikkek
CSRF arrack detected - donAbadnego: https://www.erepublik.com/hu/newspaper/csrf-attack-detected-294200/1 - tanácsok kezdőknek, újrakezdőknek, saját tapasztalatok a fejlődéssel kapcsolatban, elsősorban első divízió részére
Sound of Silence - Louis7: https://www.erepublik.com/hu/newspaper/sound-of-silence1-292781/1 - étel és fegyverosztás mindenkinek, a legújabb cikk alá kommentben lehet jelentkezni
Vitaindito - Xavinyo: https://www.erepublik.com/hu/newspaper/vitaindito-241093/1 - elemzések, vélemények
Mindenes - Scat: https://www.erepublik.com/hu/newspaper/mindenes-277393/1 - Fő témája a külföldi cikkek fordítása
Kiemelném cikkei közül továbbá az eRepublik játékosok térképét, melyet folyamatosan frissít. Ha szeretnéd látni, hogy melyik játékos hova valósi, nézdd meg mindenképpen, és jelezd te is hovatartozásod.
Daily Muff'in - Fabyzol: https://www.erepublik.com/hu/newspaper/daily-muff-in-286080/1 - Minde nap egy-egy cikk saját véleményekről, tapasztalatokról, napi egy lenge ruházatú női személy képével fűszerezve :) Ezen kívül pedig pirinc-es játékra nála lehet feliratkozni.